loader

Wykładowcy

AW

biuro@metodasilvypolska.pl.

Pochodzi z Warszawy gdzie ukończył Akademie Wychowania Fizycznego ze stopniem magistra. Po studiach pracował w szkole średniej jako nauczyciel w.f. W roku 1970 wyjechał najpierw do Szwecji, a następnie do Danii, gdzie w Kopenhadze otrzymał pozycje trenera kadry olimpijskiej w szermierce. Z szermierzami Danii uczestniczył w Olimpiadzie w Monachium (1972) i w Montrealu (1976). W Montrealu otrzymał propozycje kontraktu trenerskiego w stolicy Kanady – Ottawie, gdzie przeniósł się wraz z rodzina w roku 1977. W Ottawie przez 12 lat pracował jako trener szermierki w klubie oraz jako trener kadry olimpijskiej Kanady w szermierce i w pięcioboju nowoczesnym. W roku 1980 rozpoczął studia na wydziale psychologii Uniwersytetu Ottawskiego i uzyskał tam drugi stopień magisterski z psychologii sportu, robiąc badania z dziedziny zastosowania hipnozy i medytacji transcendentalnej do regulacji stanów nerwowości przedstartowej u szermierzy. W roku 1988 zainteresował sie Metoda Silvy i ukończył kurs podstawowy tej metody u jednego z najlepszych instruktorów w Północnej Ameryce – Jonathana Kramera. W roku 1990 pojechał do Laredo do Teksasu, gdzie znajduje sie biuro główne Silvy i ukończył kurs instruktorski u twórcy metody – José Silvy otrzymując dyplom instruktora z prawem nauczania w Kanadzie i w Polsce. W latach 1990 – 92 przetłumaczył na jezyk polski dwie ksiazki José Silvy: THE SILVA MIND CONTROL METHOD (która ukazala sie w Polsce pod tytulem SAMOKONTROLA UMYSLU METODA SILVY), oraz YOU THE HEALER (polski tytul SAMOUZDRAWIANIE METODA SILVY) jak również tekst kursu podstawowego i podręcznik dla uczestników tego kursu. Andrzej Wójcikiewicz jest dyrektorem generalnym Metody Silvy w Polsce i pierwszym, który zaprezentowal ja tutaj w oryginalnej formie. Pierwszy w Polsce oficjalny kurs podstawowy Samokontroli Umyslu Metoda Silvy odbyl sie w Warszawie w styczniu 1992 roku. W tej chwili jest juz w Polsce ponad 50 tys. absolwentów kursów Silvy. Andrzej prowadzi te kursy równiez w wielu innych krajach. W Kanadzie prowadzi m.in. (w jezyku angielskim) kursy specjalistyczne tej metody, przystosowane do potrzeb samokontroli umyslu w róznych dyscyplinach sportu takich jak szermierka, boks, plywanie, lekkoatletyka, pilka nozna, itp. Poza tym prowadzone sa kursy Silvy dla Polonii (w jezyku polskim). Obecnie sa one organizowane w USA (Nowy Jork, Chicago, New Jersey, Filadelfia), Kanadzie (Toronto) i w Niemczech (Berlin). Ma równiez uprawnienia do prowadzenia kursu Drugiego Stopnia (Graduate Seminar). Andrzej wlada plynnie szescioma językami, jest współwydawcą dwumiesięcznika popularno-naukowego (TAJMNICE UMYSLU – Pismo Rozwoju Intelektualnego) oraz autorem licznych publikacji naukowych i artykułów z dziedziny psychologii sportu.

ZK

www.metodasilvy.pl
zkrolicki@metodasilvy.pl

Jest pracownikiem naukowym Politechniki Wrocławskiej zajmującym się techniką niskich temperatur oraz niekonwencjonalnymi źródłami energii. W dziedzinach tych ma ponad 250 publikacji krajowych i zagranicznych. Szerszemu ogółowi znany jest jako publicysta, autor i popularyzator  medycyny holistycznej i różnych form terapii naturalnej, a przede wszystkim propagator metod i technik rozwijających potęgę myśli, woli i sugestii doskonalących umysł człowieka – metod umożliwiających normalnym ludziom lepszą motywację ;dostęp do intuicyjnych,  informacji i skuteczne działanie.
W wieku 24 lat ukończył Politechnikę Wrocławską. W trzy lata później zrobił doktorat, w wieku 37 lat habilitację. Ma też gruntowne wykształcenie „niekonwencjonalne” – dyplom mistrzowski w rzemiośle radiestezji, ukończone krajowe i zagraniczne kursy i seminaria z zakresu bioterapii, ESP oraz medycyny chińskiej, a także sugestopedii i programowania neurolingwistycznego. Jest autorem dziesięciu książek i stu kilkudziesięciu publikacji z tych dziedzin. Z metodą Jose Silvy zetknął się po raz pierwszy w 1981 roku podczas kursu Doskonalenia Umysłu – niezwykle popularnym, wzorowanym na metodzie Silvy i przez wiele lat jedynym dostępnym w kraju kursie medytacji dynamicznej. Zachęcony osiąganymi niezwykłymi efektami rozpoczął gruntowne studia nad metodą Silvy, badaniami świadomości człowieka, medytacją dynamiczną, wizualizacją. W 1986 roku, będąc w Niemczech trafił zupełnie „przypadkowo” na ultraseminarium prowadzone przez Jose Silvę. Od 1987 roku rozpoczyna samodzielne prowadzenie kursów Doskonalenia Umysłu. Wyciągając wnioski z dyskusji i uwag uczestników tych kursów oraz wzorując się na książce Shakti Gwain Creative visualization opracował autorski program kursu Twórczej Wizualizacji, który od 1990 roku z dużym powodzeniem prowadził w wielu ośrodkach na terenie całego kraju. Z ogromnym sukcesem prowadzi też kursy specjalistyczne wzorowane na TW w dziedzinie medycyny, biznesu, prosperity, twórczości artystycznej. Pod koniec 1992 roku po ukończeniu kursu instruktorskiego i przejściu pełnej procedury weryfikacyjnej uzyskał, jako drugi wykładowca, prawo nauczania Metody Silvy w Polsce. Od sierpnia 1995 roku po ukończeniu międzynarodowego kursu instruktorskiego w Laredo w Teksasie ma prawo wykładania tej metody na całym świecie. Od 2000 roku prowadzi kursy wyższego stopnia:   Kurs II stopnia i Ultra seminarium  Metody Silvy
Jest autorem kilkudziesięciu publikacji dotyczących tej metody, w tym popularnej broszury Medytacja dynamiczna J. Silvy jako metoda odzyskania i zachowania zdrowia.
Prowadzi wykłady i ćwiczenia z Metody Silvy, jako typowego  kursu  akademickiego  w Studium Edukacji Ekologicznej  i Life Coaching  College we Wrocławiu.
BL

www.avida.pl
bozena@avida.pl

Bożena Lewicka – ukończyła Uniwersytet Wrocławski, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych, Kierunek: Pedagogika oraz podyplomowe studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach Kierunek: Psychologia Zachowań Społecznych. Jest absolwentem Metody Kinezjologii Edukacyjnej P.Dennisona I i II stopnia oraz Arte-Kinezjologii – Twórcze Rysowanie i Gimnastyka Mózgu.
Od 1994 jest wykładowcą Samokontroli Umysłu Metodą Silvy. Prowadzi kursy dla dorosłych i dla dzieci. Absolwentami jej szkoleń do obecnego czasu jest prawie 2 tysiące młodych osób w całym kraju.Jest autorką ilustracji do zakładek pamięci w podręczniku do kursu Metody Silvy dla dorosłych. Jest trenerem szkoleń motywacyjnych, kontroli stresu i szybkiego uczenia dla dzieci, młodzieży i nauczycieli.
Od 1994 kieruje pracą Ośrodka szkoleniowego AVIDA. Prowadzi też kursy i warsztaty dla nauczycieli na temat metod aktywizujących nauczanie. W 1998 r. Stworzyła i opracowała autorski program edukacyjny dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Kurs Rozwoju Osobowości i Poprawy Pamięci”, który został wdrożony z sukcesem w różnych miastach Polski (m.in.: Kłodzko, Gorzów Wlkp., Świdnica, Opole). Od 2000 roku w czasie letnich (…) wakacji prowadzi Wakacyjną Akademię Rozwoju (a w niej m.in. „Wakacje z Silvą dla dzieci”, „Wakacje z Silvą dla dorosłych i młodzieży” „Wczasy z Relaksem dla dorosłych”). (…) Projektuje i opracowuje autorskie programy motywacyjno – edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest autorką nagrań audio na (…) płytach CD i Mp3 oraz publikacji prasowych na temat lepszego uczenia się i osobistego rozwoju dzieci i młodzieży (Bajkowy Relaks dla dzieci, Jak się lepiej uczyć, (…) W Tobie jest Moc, Pamięć Doskonała). Są one polecane w niektórych ośrodkach metodycznych dla nauczycieli oraz wykorzystywane (za zgodą autorki) do zajęć lekcyjnych w różnych szkołach i przedszkolach.
Jej pasją są podróże, jazda na nartach i taniec i malarstwo.
Jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci: Marcina i Julii. Za najważniejsze wartości w życiu uważa miłość, szczerą przyjaźń i akceptację drugiego człowieka.
Uczy ludzi „jak lepiej i pełniej żyć”, świadomie kreować siebie i osiągać sukcesy oraz umiejętność lepszej koncentracji i rozwijania swoich zdolności.
Monika-Sidor

monika.sidor@gmail.com

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, autorka nagrań i książek (w tym podręcznika do kursów dziecięcych). Jako pedagog Metodę Silvy wykorzystywała do pracy z dziećmi w różnym wieku – także z dziećmi z lekkim upośledzeniem umysłowym.
MJ

studioumyslu.pl
poczta@studioumyslu.pl

Marian Jeżewski jest trenerem założonego przez siebie Studia Umysłu. Prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobowego i zawodowego. Od 2003 roku pomaga pracownikom wielu firm w budowaniu lepszych relacji międzyludzkich i odkrywaniu swojego potencjału. Metoda Silvy, to jego „miłość od pierwszego wejrzenia”. Po ukończeniu kursu podstawowego postanowił stać się jej propagatorem. Wykładowcą Metody Silvy został we wrześniu 2008 roku.
ADG
Agata Dziuba-Grochal ur.29.03.1972 w Krzeszowicach. Wykształcenie wyższe ekonomiczne. Dyplomowana pielęgniarka z długoletnim stażem i doświadczeniem.Wychodząc poza medycynę konwencjonalna . Jest wykładowca Samokontroli Umysłu Metody Silvy,uczy jak wykorzystać potęgę własnego umysłu,jak stosować medytacje dynamiczna w celu poprawy stanu zdrowia ,jak wyznaczyć i osiągnąć swoje cele. Prowadzi również inne profesjonalne warsztaty dla Polonii na terenie Francji, Po mistrzowsku łączy wiedzę medycyny klasycznej, psychologii, osiągnięć z filozofii holistycznej,dzięki czemu pomaga niezwykle efektywnie swoim słuchaczom. Jej unikalna terapia duszy,serca i ciała człowieka pozwala odkryć sens własnego życia,pozbyć się nie wytłumaczalnych leków,chorób,powtarzających się problemów oraz podnieść z głębi duszy ukryte skarby. W swoim oddziaływaniu na drugiego człowieka w odpowiedni sposób posługuje się słowem i uczuciem pomagając każdemu „rozwinąć skrzydła”
MST

malgorzata.termin@wp.pl

Trener Samokontroli Umysłu Metodą Silvy dla dzieci i młodzieży. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach, na kierunku Zarządzanie i Marketing. Rozwijała swoje zainteresowanie psychologią na kursach Silvy podstawowego i drugiego stopnia. Ukończyła podyplomowe studia o kierunku Coaching i NLP w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz studium Psychologii i Komunikacji Interpersonalnej. Obroniła pracę dyplomową pt.”Coaching i NLP, jako istotny element w rozwoju i edukacji dzieci.” uzyskując certyfikat Coacha ICI.
Pracuje w dużej międzynarodowej firmie. Dzięki swojemu zaangażowaniu i determinacji od 18 lat skutecznie rozwija swoją karierę zawodową pełniąc obecnie funkcję managera w dziale handlowym. Zajmowała się rekrutacją nowych osób i prowadziła liczne szkolenia biznesowe. Wypromowała w pracy wielu wartościowych pracowników.
Doskonale łączy obowiązki zawodowe z życiem prywatnym. Jest dumna ze swojej rodziny, jest szczęśliwą mamą dla której największym sukcesem jest czwórka cudownych dzieci (Maksymilian 13 lat, Patrycja 11 lat, Aleksander 2 lata, Patryk 2 miesiące), których wychowywanie sprawia jej najwięcej radości. Jej pasją są podróże, podczas których poznaje wiele ciekawych ludzi i miejsc. Ceni sobie przyjaciół, na których zawsze może polegać. Uwielbia góry, które są dla niej źródłem nowych pomysłów i inspiracją do stawiania sobie kolejnych celów. Lubi ruch i kontakt z przyrodą. Aktywnie uprawia sport (biegi, tenis ziemny, jazda na nartach, żeglarstwo), który uczy ją wytrwałości i nakręca do działania. Ze słońca oraz uśmiechu dzieci i bliskich czerpie energię do podejmowania nowych wyzwań, realizacji swoich celów i marzeń.
Znajduje prawdziwą satysfakcję w pracy z drugim człowiekiem, a coaching jest do tego znakomitą okazją. Uważa, że wychowanie i dobra edukacja najmłodszych jest największym wyzwaniem współczesności, bo mądre dziecko to szczęśliwy dorosły.

Kto, Co i Gdzie?

SIS-SLS
aADG

Paryż

aZK

Wrocław, Katowice, Łódź

aAw

Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Gorzów Wlkp., Chicago, Toronto, Nowy Jork (dla Polonii)

aMS

Bydgoszcz, Sochaczew

aBL

Izabelin, Toruń, Olsztyn

aMJ

Białystok, Częstochowa, Lublin, Opole, Ostrów Wlkp., Poznań, Rzeszów, Szczecin, Zielona Góra

KDD
aBL

Poznań, Warszawa/Izabelin, Wrocław, Poronin k. Zakopanego, Kraków, Sosnowiec, Izabelin k. Warszawy, Serpelice nad Bugiem, Zabrze, Izabelin k/Warszawy, Tychy, Konin, Murzasichle k/Zakopanego, Katowice, Mikołów

aMS

Łódź, Bydgoszcz, Sochaczew, Zielona Góra, Kielce, Gdańsk, Lublin, Szczecin

MST-nazwisko

Rzeszów, Katowice, Kraków, Poronin

KWS
aAw

Warszawa, Wrocław, Łódź,  Szczecin, Gdańsk, Lublin, Bydgoszcz, Kraków, Katowice, Bielsko-Biała, Nowy Jork, Opole, New York, Chicago

aZK

Wrocław, Katowice, Łódź

SS
aAw
aIW

Warszawa, Wrocław, Goleszów, Lublin, Łódź, Katowice, Szczecin, Gdańsk

aKenK

Warszawa

aKWK

Wrocław, Łódź

aZK

Wrocław, Katowice, Łódź